Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 45
 1. #1
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345

  Studentėt zbythin qeverinė

  Qeveria tėrhiqet pėrballė protestės sė studentėve,1 nga 4 pikat e studentėve plotėsohen.Protesta nuk ndalet pa plotėsuar ēdo kėrkesė.
   

 2. #2
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,050
  Forca e Rrespektit
  530
  Nuk ka qeveri tu beje balle studenteve…
  Por mendimi im eshte qe duhen shtuar kerkesat pasi ka ardhur momenti qe studentit ti garantohet nje e ardhme dhe dhe jo ta kthejne ne servil te partive per tu integruar ne jete.
  O ta bejne e ta shpien ne fund ose prap aty ku jane do mbeten.
  Heren e fundit u redaktua nga Drejtori; 3 Dite me Pare ne 17:14.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,410
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Studentėt e bashkuar kanė pėr tė fituar!
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 4. #4
  duhet te kishin 1 liste me te gjate. mos tngelte vetem tek tarifa e provimeve.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 5. #5
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  duhet te kishin 1 liste me te gjate. mos tngelte vetem tek tarifa e provimeve.
  Kshu mendoj edhe unė,tė zgjerohen kėrkesat dhe karakteristikat e kėrkesave.Rėndėsi ka bashkimi pėr herė tė parė nė 30 vite,sot duhet jetė njė 28 nėntorė,duhet tė jetė dita e Shqipėrisė.(Protesta e armėve kimike u ngrit me ndihmėn e celulave tė disa partive nėpėrmjet forumeve,sot jo)

  Tė shohim si do shkojė e sa do zgjasė.
   

 6. #6
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,410
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Pash flamurin me dy krena, mos u ndalni!
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 7. #7
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,873
  Forca e Rrespektit
  5068
  Me ne fund thua u zgjuan nga letargo??
  Kam dyshimet e mija pasi cdo gje ne shqiperi eshte e korruptueshme, edhe studentet po te tille jan!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 8. #8
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,050
  Forca e Rrespektit
  530
  Te shpresojme qe jo moj Jana se ndryshe e mori lumi ate vend...
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 9. #9
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,410
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Jam student i revoltuar,
  Prej sistemit varfėruar!
  Refuzoj tė jem e ardhmja,
  Qė nga sot do jem e tashmja!


  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 10. #10
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,873
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Te shpresojme qe jo moj Jana se ndryshe e mori lumi ate vend...
  Thua po ju dhane vitin organizatorve sdo ndalojne????
  Po ju ben presion sdo ndalojne???
  Mahhh kam dyshimet e mija...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 11. #11
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,050
  Forca e Rrespektit
  530
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  Thua po ju dhane vitin organizatorve sdo ndalojne????
  Po ju ben presion sdo ndalojne???
  Mahhh kam dyshimet e mija...
  Do zoti nuk dalin…
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 12. #12
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,873
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Do zoti nuk dalin…
  Ti mendon se nuk eshte e kalbur gjer ne rrenje ai vend????
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 13. #13
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,050
  Forca e Rrespektit
  530
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  Ti mendon se nuk eshte e kalbur gjer ne rrenje ai vend????
  Ka shprese dhe besoj qe do ringrihet. Mjaft kaq gri per ate vend...
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 14. #14
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  Thua po ju dhane vitin organizatorve sdo ndalojne????
  Po ju ben presion sdo ndalojne???
  Mahhh kam dyshimet e mija...
  Nuk ekziston mė organizimi,tani ėshtė krijuar fryma tek gjithė se duhet plotėsohen edhe 3 kėrkesa.

  Nuk ka pas organizatorė specifik,ėshtė protestė e kijuar natyrshėm e fryrė virtualisht , e ngritur mbi njė lajm pėr pagesė mbi ēdo kredit

  Kshtu qė teza e shitjes organizatorėve pėrjashtohet besoj un,sepse ska organizatorė mė.
   

 15. #15
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,873
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Nuk ekziston mė organizimi,tani ėshtė krijuar fryma tek gjithė se duhet plotėsohen edhe 3 kėrkesa.

  Nuk ka pas organizatorė specifik,ėshtė protestė e kijuar natyrshėm e fryrė virtualisht , e ngritur mbi njė lajm pėr pagesė mbi ēdo kredit

  Kshtu qė teza e shitjes organizatorėve pėrjashtohet besoj un,sepse ska organizatorė mė.
  E ja ku dalim ne teorine time qe eshte thjeshte nje re kalimtare e krijuar nga nje moment x i nje nxehje vetjake!!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 16. #16
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,410
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Kush ėshtė nė Shqipėri, e nuk pėrkrah studentet nė protesta, nuk ėshtė shqiptar.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 17. #17
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,873
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Ka shprese dhe besoj qe do ringrihet. Mjaft kaq gri per ate vend...
  Nuk dua ta shoh gri jo... por fakt eshte qe atje ska drite... e ku ska drite e ku sdo te shohesh erresire mbetet gri...hije... hije qe me ndjek ne mendime e krahasime ..perse jo edhe ne llogjikim e besim...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 18. #18
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,873
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Kush ėshtė nė Shqipėri, e nuk pėrkrah studentet nė protesta, nuk ėshtė shqiptar.
  Sot kisha nje debat ... nje e njohura ime studente ka preferuar te bente leksion sot... kur debatova me te perse??
  Mu pergjigh sh natyrshem, sepse skam miq e skam paguar kurr per provimet keshtuqe do shoh punen time...
  Kjo eshte llogjika e nje studenti geni...
  Me erdhi keq por mu desh ti jepja te drejte pasi me tha qe nese din cmimin e krediteve do te thote kan ber pazare.....
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 19. #19
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  E ja ku dalim ne teorine time qe eshte thjeshte nje re kalimtare e krijuar nga nje moment x i nje nxehje vetjake!!
  Ē lidhje ka re kalimtare?! Mbetet pėr tu parė sepse nga pardje nė dje kėrkesat ndryshuan,mbase kėrkojnė mė shumė nesėr.
  Meriton vlerėsim mėnyra e reagimit,cila do qeveri me reagime tė tilla do mendohej dy herė pėr njė vendim.
   

 20. #20
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  Un nuk e kisha imagjinuar qė nė Shqipėri do ngriheshin pėr tė drejtat e tyre as pėr 1 dekadė!
  Nuk e dij antarėt nė forum nga Kosova tė na informojnė si ėshtė situata andej,ka pas nga kto forma protestash,apo vetem opozitare?
   

 21. #21
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,873
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Ē lidhje ka re kalimtare?! Mbetet pėr tu parė sepse nga pardje nė dje kėrkesat ndryshuan,mbase kėrkojnė mė shumė nesėr.
  Meriton vlerėsim mėnyra e reagimit,cila do qeveri me reagime tė tilla do mendohej dy herė pėr njė vendim.
  Mbase kerkojne me shume ... uroj te kerkojne jo me shume neser, por te NESERMEN e tyre ama sma mbush syrin kjo levizje... dhe ka dy varjante sipas ides sime
  1. Ta shfrytezoje ndonje parti..
  2. Te korruptohen me nje karramele e aq...
  Por le te urojme qe gaboj! Uroj te gabohem pasi do deshiroja shume ta tronditnin te sotmen e te nisnin te ndertonin ate qe neser do jete jete e shumices
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 22. #22
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,221
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Protesta e studentėve, pėrgjigjet Rama: Ja prova e investimit nė arsim (VIDEO)  Njė valė protestash ka “pushtuar” kėtė fillim dhjetori vendin dhe tubimi mė kulminant ishte ai i mijėra studentėve qė “rrethuan” sot Ministrinė e Arsimit pėr tė kėrkuar shfuqizimin e tarifave qė rėndojnė buxhetin e tyre dhe prindėrve qė financojnė shkollimin.

  Pėrballė protestės sė sotme, qeveria u dorėzua duke shfuqizuar VKM-nė pėr tarifat mbi provimet e mbetura, por ndryshe nga dje kur i etiketoi si “ngelės” studentėt protestues, kryeministri Edi Rama heshti sot gjatė 6 orėve qė u zhvillua tubimi me thirrje kundėr Reformės Arsimore qė ai ka mbėshtetur fuqishėm.

  Shefi i qeverisė ka reaguar rreth 3 orė pasi studentėt u larguan nga “Rruga e Durrėsit”, duke postuar nė Facebook njė video 3D qė sipas tij shėrben si “provė” pėr tė treguar se sa qeveria e tij ka punuar pėr transformimin e sistemit arsimor.


  Edi Rama - Meqe po diskutohen keto dite edhe kushtet e...

  Nė kėtė video prezantohet njė projekt mbi rikonstruksionin nė godinat e “Qytetit Studenti”. Sipas Ramės, qeveria ka nisur njė investim madhor (18.8mln€ Faza 1) pėr tė ndryshuar rrėnjėsisht situatėn e trashėguar tė konvikteve.

  “Meqė po diskutohen kėto ditė edhe kushtet e godinave pėr studentėt, ja prova qė kjo qeveri, si asnjė tjetėr mė parė, ka nisur njė investim masiv (18.8mln€ Faza 1) nė bashkėpunim me qeverinė gjermane, pėr tė ndryshuar rrėnjėsisht situatėn e trashėguar tė konvikteve. Ndiqeni deri nė fund sepse nis si 3D po vazhdon si realitet i prekshėm i kantierit tė parė tė kėtij projekti”, shkruan Rama nė Facebook.

  Ndėrkohė mbetet tė shihet sesi do tė reagojnė studentėt pas kundėrpėrgjigjes sė kreut tė ekzekutivit, pasi nė mbyllje tė protestės sė sotme kanė theksuar se nesėr do tė grumbullohen para Kryeministrisė.

  6 dhjetor 2018 .gazeta-Shqip.
   

 23. #23
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,221
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  NUK MUND TĖ JETĖ ĒĖSHTJE TARIFASH…

  4-1544130830.jpg


  Nga Astrit PATOZI

  Ka njė vėrshim tė madh solidariteti me protestėn e studentėve kėto ditė kudo nė Shqipėri dhe ky nuk ėshtė lajm i keq. Pėrmes studentėve tė revoltuar shumica e shqiptarėve qė i mbėshtesin gjejnė tė materializuar edhe pamundėsinė e tyre pėr tė bėrė tė njėjtėn gjė. Por edhe kjo nuk ėshtė gjė e keqe.

  Sepse studentėt po reagojnė sot fort ndryshe nga tė tjerėt, qė i mbėshtesin nga larg, duke marrė zemėr nė distancė nga guximi i tyre, mbi tė gjitha se janė nė njė moshė qė nuk bėjnė llogari. Ata nuk kanė hyrė ende me tė dyja kėmbėt ne rrethin vicioz, ku e gjithė jeta e tyre edhe e familjarėve tė vet tė jetė e kushtėzuar nga dėshira apo trillet e 3 apo 4 personave, tė vetmit nė njė vend qė po shpopullohet me shpejtėsi, tė cilėt marrin vendime tė rėndėsishme nė emėr tė popullit.

  Nuk besoj se e zbehim fare kauzėn e drejtė tė protestės po tė themi se pjesėmarrja dhe zemėrimi i studentėve ėshtė disi i shpėrpjestuar me kėrkesat e tyre. Por, me kėtė qeveri dhe me kėtė sistem politik tė kalbur, edhe po tė protestosh pa shkak fare, sėrish e ke tė drejtėn me vete.

  Kur them se ka njė mospėrputhje, nuk do tė thotė se nuk i mbėshtes kėrkesat e afishuara tė protestės sė studentėve, tė cilat i konsideroj si mė legjitimet nė botė. Por sepse unė realisht do tė doja qė reagimi i tyre tė shkonte pėrtej pretendimeve pėr ndryshimin e tarifave tė Arsimit tė Lartė nė vend. Natyrisht, qė nuk e ēoj ndėr mend qė t’i mėsoj se si ta shndėrrojnė reagimin nė njė lėvizje tė fortė shoqėrore, dhe as t’i ndjek ata si hijenat politike, qė po pėrpiqen kėto ditė tė pėrfitojnė nga protesta e tyre pėr t’i dhėnė oksigjen kauzave tė vdekura opozitare.

  Sepse mendoj qė problemi mė i madh i studentėve nuk ėshtė pėrballimi financiar i 3 apo 4 viteve nė Universitet, por shanset e pakta, tė cilat nganjėherė janė zero, qė u ofron atyre Shqipėria e marrė peng nga njė kastė e korruptuar dhe arrogante, pėr gjithė pjesėn e mbetur tė jetės. Problemi i tyre real ėshtė se shkollimi i tyre dhe cilėsia e studimeve nuk do tė kenė asnjė vlerė nė ditėn, qė ata do tė shkėputen nga universitetet, edhe sikur tė mbijetojnė pas pritave tė qeverive me tarifat shkollimit.
  Sepse do t’i presin kudo me kėmbėt e para, qė nga udhėheqėsit supremė e deri tek mijėra vartės tė tyre, politikanė apo nėpunės tė lartė tė administratės, qė tė gjithė tė emrėuar dhe asnjėherė tė zgjedhur, qė nga zyra mė e lartė e shtetit, e deri tek cepi mė i largėt i njė biznesi tė vogėl privat. Sepse nė kėtė vend prej kohėsh nuk ka mė sens fare konkurrenca dhe nuk ka mė asnjė kuptim zotėsia, integriteti dhe dinjiteti njerėzor, si vlera universale tė ēdo shoqėrie tė lirė dhe tė emancipuar.

  Jam i sigurt se kjo qeveri dhe shumė tė tjera qė do tė vijnė pas asaj, nėse gjėndja nuk do tė ndryshojė, nuk do ta kenė fare problem qė t’i plotėsojnė tė gjitha kėrkesat e studentėve pėr tarifat e shkollimit apo pėr kushtet e jetesės nė konvikte apo auditore.

  Jo vetėm kėta qė janė sot nė pushtet, por edhe ata tė tjerėt, qė po presin radhėn duke u lėshuar goja lėng pas ēdo proteste kundėr qeverisė, e quajnė njė gjilpėrė nė kashtė qė tė heqin ca para nga njė zė tjetėr i buxhetit dhe t’ua kthejnė shkollimit tė studentėve. Nuk do tė mendoheshin 2 herė dhe do t’i plotėsonin tė gjitha ato.

  Por jam shumė i sigurt se tė gjithė ata bashkė janė shumė tė ndjeshėm dhe nuk do tė donin kurrė qė tė ndryshonin me dėshirė kėtė sistem tė kalbur, nė themel tė tė cilit qėndron korrupsioni, imponimi i mė tė fortit dhe mungesa e konkurrencės pėr t’u zgjedhur dhe pėr tė zgjedhur. Ndaj edhe ėshtė vėshtirė t’i ndash nga njėri-tjetri dhe nuk e kanė fare problem qė brenda protestės mund tė gjesh, si ata qė ishin nė opozitė, ashtu edhe ata qė ishin nė qeveri, kur u votua ligji i 2014-ės, tė cilin po kontestojnė sot studentėt.

  Uroj dhe shpresoj shumė qė kjo protestė kurajoze dhe emancipuese e studentėve tė shėrbejė si embrion pėr nisjen e njė lėvizje tė fortė politike, qė tė shkundė, jo thjesht sistemin arsimor nė Shqipėri, por mbi tė gjitha rendin shoqėror nė vend, i cili ka pėsuar deformime tė tmerrshme ndėr vite.

  Nė mos qoftė e thėnė kjo, tė paktėn tė shėrbejė si frymėzim pėr shqiptarėt e tjerė se vetėm njė reagim i fuqishėm ndaj padrejtėsisė, arrogancės dhe arbitraritetit tė njė elite politike tė amortizuar krejtėsisht mund ta sjellė ndyshimin nė Shqipėri.
  Kjo nuk mund tė jetė njė ēėshtje tarifash, ashtu si dhjetor 1990 nuk ishte ēėshje dritash, kur krisi nė Qytetin Studenti.
   

 24. #24
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,410
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  Sot kisha nje debat ... nje e njohura ime studente ka preferuar te bente leksion sot... kur debatova me te perse??
  Mu pergjigh sh natyrshem, sepse skam miq e skam paguar kurr per provimet keshtuqe do shoh punen time...
  Kjo eshte llogjika e nje studenti geni...
  Me erdhi keq por mu desh ti jepja te drejte pasi me tha qe nese din cmimin e krediteve do te thote kan ber pazare.....
  Studenti nuk duhet tė shihet si mundėsi pėr tė pasuruar arkat e Universitetit apo shtetit, studenti duhet shikuar si mundėsi pėr tė zhvilluar shtetin. Ēdo gjė duhet tė filloj nga Universiteti si tempull i dijes, por jo vetėm. Nga objektet universitare duhet tė marshojnė nėpėr qytete e sheshe studentet protestues pėr tė kėrkuar tė drejtat e tyre. Mė mirė njė student qė proteston, sepse atdhe tė dytė nuk kemi.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 25. #25
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  Mbase kerkojne me shume ... uroj te kerkojne jo me shume neser, por te NESERMEN e tyre ama sma mbush syrin kjo levizje... dhe ka dy varjante sipas ides sime
  1. Ta shfrytezoje ndonje parti..
  2. Te korruptohen me nje karramele e aq...
  Por le te urojme qe gaboj! Uroj te gabohem pasi do deshiroja shume ta tronditnin te sotmen e te nisnin te ndertonin ate qe neser do jete jete e shumices
  Nuk paske qėnė sot pranė protestės pėrndryshe sdo guxoje tė shkonte ndėr mend qė mund ta rrembejnė parti politike ate protestė.😊
   

 26. #26
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,873
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Nuk paske qėnė sot pranė protestės pėrndryshe sdo guxoje tė shkonte ndėr mend qė mund ta rrembejnė parti politike ate protestė.��
  Nuk jetoj ne alb rilindi e jam e madhe per te qene studente edhe pse mesojme cdo dite nje te re... ama po te kusha qene ne shqiperi do kisha qene mes tyre.. smban me krip ajo gjelle... ka humbur shijen ... koha per ndryshim... ndryshim total...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 27. #27
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,221
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Protesta e studenteve per momentin eshte ne nje gam te vogel kerkesash ndaj qeverise,ka ngjyre tarifash ndaj tyre .
  Le te shpresojme qe populli do behet pjese e tyre dhe do reagojne ndaj brutalitetit dhe pisllekut te kesaj qeverie.
  Sot nje analist i njohur nder te tjera tha,qe Franca do jete burim protestash ne tere Evropen.
  Ja te shikojme cdo pjellin ne vijueshmeri.
  PAsi luhet nje prapaskene gjithnje ne nje skene qe behet vizive.
   

 28. #28
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Protesta e studenteve per momentin eshte ne nje gam te vogel kerkesash ndaj qeverise,ka ngjyre tarifash ndaj tyre .
  Le te shpresojme qe populli do behet pjese e tyre dhe do reagojne ndaj brutalitetit dhe pisllekut te kesaj qeverie.
  Sot nje analist i njohur nder te tjera tha,qe Franca do jete burim protestash ne tere Evropen.
  Ja te shikojme cdo pjellin ne vijueshmeri.
  PAsi luhet nje prapaskene gjithnje ne nje skene qe behet vizive.
  Ate mendova 1 herė nė 30vite bashkohet Shqiptari dhe ka kėrkesa banale , e tipit tė heqet tarifa 670pėr kredit😛
   

 29. #29
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,420
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Protesta e studenteve per momentin eshte ne nje gam te vogel kerkesash ndaj qeverise,ka ngjyre tarifash ndaj tyre .
  Le te shpresojme qe populli do behet pjese e tyre dhe do reagojne ndaj brutalitetit dhe pisllekut te kesaj qeverie.
  Sot nje analist i njohur nder te tjera tha,qe Franca do jete burim protestash ne tere Evropen.
  Ja te shikojme cdo pjellin ne vijueshmeri.
  PAsi luhet nje prapaskene gjithnje ne nje skene qe behet vizive.
  U ngriten edhe infermieret...po zgjerohet fusha
   

 30. #30
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,221
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Ate mendova 1 herė nė 30vite bashkohet Shqiptari dhe ka kėrkesa banale , e tipit tė heqet tarifa 670pėr kredit��
  Jo shiko sdi ne ke ne sense ironie me politiken,por qe pikat e protestes jane te shendetshme(ne kendin studentor brenda per brenda),por assesi te mjaftueshme per te sjell reagim pozitiv ne popull ,dhe ne padrejtesit e qeverise ndaj po keti populli.
  Studenti eshte mendja dhe shendeti i nje populli,prandaj nga ata pritet mundesia e ndryshimit.
  Por ama ata duhet te luftojne dhe per kauza me te medha,pasi vendi ka rene ne kthetra pastertisht diktature.
   

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •