Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 40
 1. #1
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,117
  Forca e Rrespektit
  2179

  “Tė dashurosh njė burrė tė martuar”…

  March 25
  11:31
  2018
  Enca sapo ka publikuar kėngėn e saj mė tė re “Dua” fabula e sė cilės ėshtė: “dashuria pėr njė burrė tė martuar”.

  Kjo gjė u komentua gjatė nė rrjetet sociale dhe “e pėrdala” doli Enca, sepse ajo mori burrin e dikujt tjetėr. Theksojmė se Enca ėshtė “single” dhe nuk ja ka marrė burrin askujt, por i kėndon njė fenomeni i cili na prek tė gjithave sot. Nė mos burrin, tė dashurin ka ndodhur t’ja marrim dikujt apo tė na i marrin. Ky ėshtė njė zinxhir ku njerėzit lėndojnė njėri tjetrin pėr tė patur personin qė duan.

  Nisur nga kėnga “Dua” dhe nga fenomeni qė pėrballemi nė realitet dua tė them:

  “Kurva nuk ėshtė Enca, as gratė e tjera, kurva ėshtė pikėrisht ai: “BURRI”.

  Pa ofenduar apo prekur askėnd nė veēanti qėnien mashkullore e quaj tė tillė sepse faji mbetet vetėm mbi tė. Dashuria ėshtė e fortė dhe ndonjėherė nuk llogarit me ēfarė duhet tė pėrballesh. Pėr kėtė nuk kanė faj vajzat qė dashurohen pas dikujt, pasi dashuria nuk ėshtė “faj”. Faji ėshtė i tij qė mban njė grua nė shtėpi dhe njė tjetėr pėr qejf. Ai shkon “lule mė lule” vetėm pėr tė kėnaqur epshet mashkullore e nė fund tė ditės pėr tu ndjerė mirė.

  Rėndom pėrballemi me burra tė martuar, tė cilėt duan thjesht qejf e kthehen sėrish nė shtėpi. Pa llogaritur se dikush tjetėr fle vet dhe pret atė. Ai bėn aventurė duke i premtuar dashuri ndėrsa ajo vėrtetė e dashuron. Ėshtė pikėrisht ky burrė i martuar qė bėn premtime boshe: “Do lė gruan, do jemi bashkė!”, por kjo ndodh rrallėherė ose asnjėherė, pasi atyre ju duhet nė shtėpi njė grua e pėrkushtuar qė ti lajė e hekurosė, e nė anėn tjetėr ju duhet njė vajzė ēapkėne qė tė argėtohen.

  Por nuk duhet tė harrojmė as faktin se shpeshherė ai di shume mire si ta mbajė sekret qė ėshtė i martuar dhe e dashura nė kėtė rast kthehet nė njė viktimė tė atij burri tė pangopur. Pra, ai nuk jep zgjidhje sepse do ti ketė tė dyja!

  Ėshtė ai shkaktari i sherreve mes grave me njėra tjetrėn, siē shohim tė ndodhin kudo. Madje pėr kėta burra tradhėtarė janė rrahur e janė vrarė vajza e gra. Mė pas ato tregohen me gisht e ngelen “me njollė nė biografi”, ndėrsa ai njihet si “Don Zhuan”. E ka pėr mburrje tė quhet i tillė, por nuk e kupton qė vjen njė moment ku duhet tė heqi dorė nga ky rol.

  Ai nuk e kupton se nė kėtė mėnyrė po shkatėrron tre jetė: tė bashkėshortes, tė tijėn dhe tė tė dashurės. Askush prej tyre nuk ėshtė i lumtur dhe kėtė gjė e solli pikėrisht ai me bėmat e tij.

  Jemi tė tejngopura nga mashtrimet dhe tradhėtitė pasi edhe nė qoftė se nuk i kemi provuar i kemi dėgjuar, kėshtu qė pėr ty i dashur burrė, fajtori mė i madh, unė kam vetėm dy fjalė:

  “ Kur vendos tė marrėsh njė grua nė shtėpi, mos kėrko mė tė kesh dikė tjetėr. Ti e mbylle jetėn tėnde lejo dhe vajzėn (tė dashurėn) qė tė krijojė jetėn e saj.

  Nėse ti thua se je bėrė pishman pėr martesėn, pasi nuk ėshtė aspak e lumtur apo ti dashuron dikė tjetėr, atėherė duhet tė gjesh njė rrugė tė mesme: Kur nuk dashuron apo dėshiron mė gruan tėnde, lėre tė lirė dhe merr tjetrėn…

  Mos e shkatėrro familjen ose nėse nuk di ta mbash atė mos e krijo njė tė tillė.

  Nuk ka faj gruaja apo fėmija se ti do tė livadhisėsh e ti marrėsh erė ēdo luleje qė sheh, por fajin nuk e ka as lulja ( e dashura), e cila ra nė dashuri me ty dhe premtimet e tua tė kota.

  Pas kėsaj, tė lutem mos u justifiko me faktin se kėshtu janė burrat, sepse burrat e vėrtetė nuk janė kėshtu si ty!”/Blitz.al/
   

 2. #2
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,117
  Forca e Rrespektit
  2179
  ... ncncncnc .
   

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,676
  Forca e Rrespektit
  11371
  Per te kercyer tangon duhen dy vete.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 4. #4
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,459
  Forca e Rrespektit
  500
  Une du nje gru te martuar... apo jam ne teme te gabuar ketu...
   

 5. #5
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,117
  Forca e Rrespektit
  2179
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Per te kercyer tangon duhen dy vete.
  Pikerisht !

  Enca dhe burri i martuar ajo nuk ka faj se čshtč beqare.
   

 6. #6
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,117
  Forca e Rrespektit
  2179
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Une du nje gru te martuar... apo jam ne teme te gabuar ketu...
  Rri siper temes mos leviz.

  Mč mirč per ty se e ke me stazhin e mbaruar.
  Heren e fundit u redaktua nga dangerous; 25-03-2018 ne 16:42.
   

 7. #7
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,459
  Forca e Rrespektit
  500
  Citim Origjinale Postuar nga dangerous Shfaq Poten
  Rri siper temes mos leviz.

  Mč mirč per ty se e ke me stazhin e mbaruar.
  Aty ishte edhe piksynimi se e du te mesuar qi te mesoje ene mua...:-)
   

 8. #8
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,117
  Forca e Rrespektit
  2179
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Aty ishte edhe piksynimi se e du te mesuar qi te mesoje ene mua...:-)
  Qi do e sqarojč mirč mesimin - po .
   

 9. #9
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,459
  Forca e Rrespektit
  500
  Citim Origjinale Postuar nga dangerous Shfaq Poten
  Qi do e sqarojč mirč mesimin - po .
  Ke te drejte qi e perforcon pikveshtrimin tim ne kete situate tejet delikatejshen..
   

 10. #10
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,117
  Forca e Rrespektit
  2179
  Gjithčmonč kamč ndihmuar ku mundem qģ njerezit ti zgjedhin prb.

  Po Enca a ka faj tani si mendoni ju piplla.?
   

 11. #11
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,676
  Forca e Rrespektit
  11371
  A te thashe pra nje here : per tangon duhen dy veta.
  Ti thua pikerisht. Enca i ka fajet.

  Dmth ske kuptuar gje cf kam thene.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 12. #12
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,117
  Forca e Rrespektit
  2179
  Ishte pyetje ., jo qč e bčra fajtore .
   

 13. #13
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Ap pa pa keta moralizmat kolektiv me kallin daten prej hipokrizise.
  Cdo individ e din vete se me ke i heq breket e ti/saj.
  Ketu nis dhe mbaron muhabeti i ketyre gjerave intime.
  E tadhtoj se tradhtoj,kjo nuk eshte ceshtja e fshatit,lagjes apo llafazanve,por ceshtje mes nje cifti dhe gjera personale.
   

 14. #14
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Ah se harrova e dicka,ka ngelur Enca qe vishet si prosti neper videot e saj te predikoj moralin.
  Kuku medet,femrat si Enca vetem pleq me leke e te martuar ""duan"" ahahahahaha.
   

 15. #15
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Ap pa pa keta moralizmat kolektiv me kallin daten prej hipokrizise.
  Cdo individ e din vete se me ke i heq breket e ti/saj.
  Ketu nis dhe mbaron muhabeti i ketyre gjerave intime.
  E tadhtoj se tradhtoj,kjo nuk eshte ceshtja e fshatit,lagjes apo llafazanve,por ceshtje mes nje cifti dhe gjera personale.
  Gjithmone k'tu behet fjale kur dicka behet publike.... se ato personale nuk kane qysh ti dijne te tjeret. Por ne momentin kur dicka e tille vihet re ne publik apo behet publike, atehere edhe duhet denuar... packa se kjo qenka e drejta e jote se me ke i heq breket ti. Shoqeria i ka ca rregulla dhe ne momentin qe thyhen do te marresh edhe ate qe meriton.

  Tradhetia i ben keq jo vetem thjeshte ciftit, por cenon dhe ofendon edhe shume persona te tjere rreth tyre ... kshuqe jane ca detyrime qe te besh kujdes se nga e me ke i heq breket lart e poshte, ne te kundert do te marresh ate qe meriton. loool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 16. #16
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Zana e para meso te komunikosh ne mendimet e tua me shkrim.
  Cfare do te thote te heqesh fjalen "LOOOLLLL" pas cdo fjale,fjalie dhe mendimi tuajin.
  Pasi nuk lejon qe mendimet tuaja per breket apo me gjate e gjere,te jene ne lartesine e brekve.
  Kalofshi mire!
   

 17. #17
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,676
  Forca e Rrespektit
  11371
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Per te kercyer tangon duhen dy vete.
  Citim Origjinale Postuar nga dangerous Shfaq Poten
  Pikerisht !

  Enca dhe burri i martuar ajo nuk ka faj se čshtč beqare.
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  A te thashe pra nje here : per tangon duhen dy veta.
  Ti thua pikerisht. Enca i ka fajet.

  Dmth ske kuptuar gje cf kam thene.
  Citim Origjinale Postuar nga dangerous Shfaq Poten
  Ishte pyetje ., jo qč e bčra fajtore .
  Lexo prap.
  Te dy jane bashkepunetor.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 18. #18
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Komunikimi eshte qarte e paster... per ato qe bien kembana. Loool
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 26-03-2018 ne 08:58. Arsyja: fjalor ofendues;
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 19. #19
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Ky burri i martuar qe vete lule me lule, me duket me shume hoxhe se sa prift. Shendet...

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 20. #20
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  420
  Perderisa ka treg do ket dhe myshterinj ,,apo perderisa egziston konkurenca?! Si ishte kjo?!
   

 21. #21
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  30,056
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Gjykojme Encen sepse ve ne dukje nje fenomen qe ka kapluar boten do thoja, jo vetem Shqiperine?
  Enca thjesht eshte Business Woman ne kete rast, shet nje produkt ...kush do e blen , kush nuk do ben edhe pa te.
  Patetizmat me moral brenda.....mbajini per vete!

  Personalisht nuk me pelqen Enca dhe nuk e degjoj, por pashe neper portale po behej nami me akuza e nderakuza.
  Ashtu sic eshte teme e nxehte dhuna ndaj grave, po aq eshte e kjo...

  Faji??? Mos merrni persiper te gjykoni nje veprim , ku neser si konseguence mund te jeni e ju pjese.....Kurre mos thuaj kurre!
   

 22. #22
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,180
  Forca e Rrespektit
  4529
  Bota e tille ka qene.

  Urat qe shoqeria krijon ka nota paragjykimi,ashpersie,e aq me shume qe mundesite jane me te medha qe secila tenxhere gjen mjaft kapake (sot).
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 23. #23
  Tanı te denosh gjykımın e tradhetıse dhe nga ana tjeter te denosh po vete, veshjen e tjetrıt paksa paradoksal me duket. Per mua tradhtıa eshte shume here me e rende se sa veshja apo mosveshja e dıkujt. E dyta, Tjeter te pergojosh dıke (e tı thuash je kshu e ashtu) pse ka vepruar XY veprım, ku nfund tfundıt cdo kush mund te gaboj. E tjeter eshte te thuash, ska asgje te keqe e asgje per paragjykım.
  Ne nje tradhetı absolutısht fajı eshte ı te dyve. Here njesoj e here dıkush me shume. Nese burrı merr ınıcıatıve ı parı dhe fsheh qe esht ı martuar absolutısht ı atıj eshte gabımı me ı madh. Mua ne fakt me dhımbsen shume vajzat qe marrın vesh jeten e te dashurıt me vonese.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 24. #24
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Soul po gjuan mendimin tim apo me duket mua?!
  Ajo cfare une them eshte kjo;
  Shoqeria njerzore ka mijera brenga, domga sociale me ne vlime me mizerhane se sa te merremi me jeten personale ,intime te te tjerve.
  Te beht teme dite apo ceshtje kafeeniesh se kush tradhtoj ; ke apo cilin/cilen?!
  Cme duhet mua si individ qytetar se nje vajze apo nje burre u dashurua me nje te martuar,apo tradhtoj?!
  Pra ketu behet ndarja per mendimin tim personale gjithmone.
  Fakti qe une distancohem nga gjerat intime te te tjerve"mases"sic jane mardhenjet dashurore apo seksuale,as sme ben ti denoj as ti pargjykoj ato.
  Realisht faktikisht une mbaj pergjegjesi vetem ndaj veprimeve te mija ne kete sektor dhe gjithashtu po keto verpime s"jane as ne aksesin publik as social te askujt ,keto pra jane vektori personal i cdo kujt.
  Une ate cfare mjeroj ne kohet e sotshme eshte semundja e predikimit te nje moralizmi te kalbur deri ne palc.
  Veprimet dhe shtirjet psikollogjike qe na kane kapluar si shoqeri,nje gje eshte e sigurt ndryshimet e shendetshme njerzore, nuk zbatohen nga predikimet por nga ndergjegjsimet.
  Dhe ndergjegjsimet nuk vijne si rrjedhoj e servirjes se episodeve apo tabllove te pa moral dhe te pa nivel ne tepsin sociale.

  Ato vijne nga shkollimi,nga kultura e familjes nga aktiviteti i shendeshem psikollogjik,filozofik dhe njerzor.
  Kaq.
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 26-03-2018 ne 10:34.
   

 25. #25
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Soul po gjuan mendimin tim apo me duket mua?!
  Ajo cfare une them eshte kjo;
  Shoqeria njerzore ka mijera brenga, domga sociale me ne vlime me mizerhane se sa te merremi me jeten personale ,intime te te tjerve.
  Te beht teme dite apo ceshtje kafeeniesh se kush tradhtoj ; ke apo cilin/cilen?!
  Cme duhet mua si individ qytetar se nje vajze apo nje burre u dashurua me nje te martuar,apo tradhtoj?!
  Pra ketu behet ndarja per mendimin tim personale gjithmone.
  Fakti qe une distancohem nga gjerat intime te te tjerve"mases"sic jane mardhenjet dashurore apo seksuale,as sme ben ti denoj as ti pargjykoj ato.
  Realisht faktikisht une mbaj pergjegjesi vetem ndaj veprimeve te mija ne kete sektor dhe gjithashtu po keto verpime s"jane as ne aksesin publik as social te askujt ,keto pra jane vektori personal i cdo kujt.
  Une ate cfare mjeroj ne kohet e sotshme eshte semundja e predikimit te nje moralizmi te kalbur deri ne palc.
  Veprimet,shtirjet psikollogjike dhe parimet tona,nje gje eshte e sigurt ndryshimet e shendetshme njerzore, nuk zbatohen nga predikimet por nga ndergjegjsimet.
  Dhe ndergjegjsimet nuk vijne si rrjedhoj e servirjes se episodeve apo tabllove te pa moral dhe te pa nivel ne tepsin sociale.

  Ato vijne nga shkollimi,nga kultura e familjes nga aktiviteti i shendeshem psikollogjik,filozofik dhe njerzor.
  Kaq.
  Te gjıthe ı futa. Sı ty qe komentove veshjen e ences ama tradhtın jo, sı dıke qe thote mos t,paragjykohet tradhtıa. Dhe e rıthem tjeter eshte te them: sı ska turp fılanıa apo fılanı kte kte e berı, e tjeter te them: Tradhtıa eshte nje nga plaget me te medha njerezore.
  Per mua plage njerezore nuk eshte varferıa por pıkerısht ndershmerıa. Njerıu jeton dhe me buk e uje. Cfare quan tı plage me te madhe. Po kjo pra eshte plage. Pse? Sepse tı kur tradheton dhe se ke problem hıc mınımumı 1- Genjen, 2- thyen besımın,3-shkaterro famılje,4-perdhos dhe shkel mbı gruan apo femıte. A ka gje me te madhe se kjo valle? Nuk po them qe eshte sı te vrasesh ama absolutısht eshte gabım ı madh.
  Me thene te drejten sot me shume gjykohet aı qe thote e ke gabım sesa aı qe ben gabımın. sı puna e nastradınıt qe ı vodhen gomarın. krejt u moren me nastradının qe nuk e kıshte lıdh. Po mır tha nastradını po hajdutı qe vodhı nuk ka asnje faj ketu. ja keshtu dhe kjo pune
  Tanı ne nuk do zgjıdhım tradhtıne se kjo ka egzıstu e do egzıstoj perher ama mınımumı eshte te mbajme qendrımın tone sı e shohım. Sı dıcka normale apo dıcka per te cılen njerıu duhet te kete kujdes. Nese neser bıe ne gabım vete te pakten te mos e bej me apo te pendohet. Po njerıun keto gjera e bejne njerı: te jete ı vertet, ı sjellshem, te mos genjej,te mos tradhtoj besımın e dhene.

  Une e kuptoj qe tı ndoshta e ke tek mos pergojımı apo spıunımı ı jetes prıvate. Per kete dhe une jam kundra:sıdomos lajmeve roze ky berı kte e ky ate. S,ke pse ben publıke dıcka qe dıkush e mban te fshehte ama nese flasım per fenomenın apo per nejrez qe publıkısht bejne te 100 te zezat dhe se kane per gajle hıc, atehere absolutısht duhet denuar. (tpakten kshu e mendoj une)
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 26. #26
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,128
  Forca e Rrespektit
  1500
  Citim Origjinale Postuar nga Loyalty Shfaq Poten
  Ky burri i martuar qe vete lule me lule, me duket me shume hoxhe se sa prift. Shendet...
  nuk i ngjan hoxhes aspak....... nese besimin e ka sikur ju, duhet ti ngjaj priftit me shum.....

  me ne fund edhe asnjerit, sepse cdo kush shkon vet si deshiron me ne fund....edhepse ne evrope nje jete e tille krahasohet shum shpesh normal. Veqanerisht dje e degjoja nje femer, kah i thonte shefit: me nje auto nuk shkon jeta 20 vjet.

  Pra mos u kapni te hoxha per cdo fjal....... derisa keto shprehi ekzistojn thuajse kudo si normale po trajtohen fatkeqesisht.
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 27. #27
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,180
  Forca e Rrespektit
  4529
  Petale mė petale unė,por kohė e ftohtė.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 28. #28
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,410
  Forca e Rrespektit
  886
  na erdh dita edhe ne qe duam burr tmartuar.
   

 29. #29
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,459
  Forca e Rrespektit
  500
  Ja gjeti njeri fundin apo akoma ne pikenisje....
   

 30. #30
  Relax fv Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Postime
  659
  Forca e Rrespektit
  186
  Ketu ka material per dramen e Fotaqit.....

  Edhe thone pastaj qe vetem ne e kemi fajin.
   

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 27
  Postimi i Fundit: 27-01-2016, 17:55
 2. Alexander Pope, Tė dashurosh mendjen e njė gruaje
  Nga NeVertiti ne forum Letėrsia botėrore
  Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-07-2013, 19:46
 3. Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-01-2010, 13:52

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •