Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 54
 1. #1
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,215
  Forca e Rrespektit
  3399

  Tmerrojnė burrat kosovarė: Gratė e meritojnė dajakun

  Screenshot_2018-06-01-14-35-29-1.jpg


  Burrat nė Kosovė ende mendojnė qė gratė duhet ta durojnė dajakun. Pjesa mė e madhe e tyre mendojnė se gratė nuk kanė nevojė pėr seks sa kanė burrat, ndėrsa pjesa tjetėr nuk pajtohen qė tė kenė njė shok homoseksual.
  Kėto janė disa nga gjetjet e njė hulumtimi tė Organizatės pėr Siguri dhe Bashkėpunim nė Evropė (OSBE), e cila ka matur qėndrimet e burrave lidhur me barazinė gjinore nė Kosovė.

  Pjesa mė e madhe e tė anketuarve nė kėtė hulumtim kanė pohuar se gratė nuk duhet tė heshtin karshi dhunės. 67.9 pėr qind e burrave mendojnė se gratė duhet tė raportojnė pėr rrahje, madje edhe nėse ėshtė fjala qė tė mbajnė familjen e bashkuar, shkruan GazetaFokus.

  Rreth 40 pėr qind e burrave janė pėrgjigjur se pajtohen qė gratė e meritojnė me raste tė rrihen. Por, sipas tyre, kėtė ato duhet ta bėjnė vetėm kur ėshtė e nevojshme qė tė mbajnė familjen e bashkuar.

  Rezultatet e dala nga ky hulumtim janė edhe mė shqetėsuese. Kosovarėt nuk pyesin pėr seksin, ata vetėm e bėjnė.

  Pjesa mė e madhe e tyre mendojnė se gratė nuk e kanė tė nevojshėm seksin sa e kanė burrat. E madje sipas disa burrave duhet t'u vijė turp nėse nuk janė nė gjendje tė kenė ereksion gjatė marrėdhėnies seksuale,.

  Nė fakt kėshtu janė shprehur 24.4 pėr qind tė burrave pjesėmarrės nė hulumtimin e OSBE-sė, ndėrkaq 30.4 pėr qind pajtohen pjesėrisht.

  Njė gjė tjetėr interesante nga ky hulumtim ėshtė se ndėrrimi i pelenave, larja e fėmijėve dhe ushqyerja e fėmijėve janė pėrgjegjėsi e gruas.

  Kėshtu kanė pohuar rreth 70 pėr qind e tė anketuarve.

  E sipas tyre, roli mė i rėndėsishėm i gruas ėshtė tė kujdeset pėr shtėpinė dhe tė gatuajė pėr familjen. Rreth 70 pėr qind e burrave u pėrgjigjen ngjashėm.

  Po ashtu, burrat kosovarė nė shumicė kanė thėnė se ata asnjėherė nuk do tė pranojnė qė njė homoseksual ta kenė shok. 55.1 pėr qind pajtohen plotėsisht mbi kėtė fakt, ndėrkaq 17 pėr qind pajtohen pjesėrisht.
  Express
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 2. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,678
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  Eh ceshtje mentaliteti,Shqiperia do doj pune te kaloj tranzitin social.
  Se me cfare te drejten tjetri vendos dore,dhe ushtron dhune mbi nje tjeter qenie njerzore,une sdi?!
   

 3. #3
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Po m'vjen marre qysh s'po na vjen marre
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 4. #4
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  30,625
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Druni ka dal nga xheneti or taj.....menje menje
   

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Njė problem gjithmonė ka njė zgjidhje. Pse tė qash tėrė jetėn?

  Po nė anėn tjetėr budallenjtė i kam kuptuar gjithmonė, po kėto mjeranet,
  assesi: qė kur e dijnė se kris dajaku pse goja s'iu ndalet? Pse me vjet durojnė
  dajakun? ....etj., etj...

  Nga pėrvoja, vet e di rastin, kur miqtė (vėllezėrit e gruas) e kanė bėrr "llom"
  dhėndrin pėr spital, kurse gruaja budallicė prap kthehet tek burri i dashur.

  Me tė vėrtetė s'kam pėrgjigje nė shumė pyetje......

  Kurse, rasti mė
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 6. #6
  Edhe ne u shkruajme letra burrave. Po ku ka letra ti bej njerez keta burra qe dhunojne psikologjikisht dhe fizikisht gruan valle? Me shpirt mallkoj: Ju thafshun te dyja duart dikujt te vendos doren mbi 1 femer.

  Sa per fenomenin se si grate durojne,Cte bejne te shkretat? Mir ato qe kan 1 pune e te ardhura por ato pa shkolle pa pune ?
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 7. #7
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,816
  Forca e Rrespektit
  529
  Epo po qe se nuk kane gje tjeter per tu dhene le ti japin Dajak pra...
  U ka hyre aq thelle ne tru feja sa e krahasojne gruan me nje kafshe... Po edhe per kafshet tani ne bote ka liri dhe organizata qe luftojne fort dhunen ndaj kafsheve... po me grate e kosovareve si do zgjidhet se ska kush tu dale ne krah kunder ketij fenomeni abuzues....
   

 8. #8
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Edhe ne u shkruajme letra burrave. Po ku ka letra ti bej njerez keta burra qe dhunojne psikologjikisht dhe fizikisht gruan valle? Me shpirt mallkoj: Ju thafshun te dyja duart dikujt te vendos doren mbi 1 femer.

  Sa per fenomenin se si grate durojne,Cte bejne te shkretat? Mir ato qe kan 1 pune e te ardhura por ato pa shkolle pa pune ?
  Soul, edhe nuk pajtohem me dhunėn, por sinqerisht e them se kam parė vetė
  gra qė vetė u kruhet, e thirrin dajakun. Po kur njeriu e din ēfarė e pret, pse more
  nuk mbledh mend. E kupton ēfarė dua tė them? - I ke dy opsione: nė tė majtė
  edhe nė tė djathė. E ti kur e din s ee djathta sjell dajakun, prap i kundėrvihesh.
  Kur e din se burrin e ke budallė, bėja moj qejfin, sepse kalon ma mirė.
  Njė duhet dijtur se edhe dajaku nuk vjen rastėsisht, por i paraprin dikush.
  Si thonė me njė fjalė: ai ngucakeq. kjo mezi pret, dhe ja belaja....

  Po, edhe ujkun njeriu me marrė me t'mirė e zbut, e leje mė njeriun.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 9. #9
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 10. #10
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,380
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Cilido qė arsyeton dhunėn psikike ose fizike ndaj femrės, e ka gabim deri nė fund. I bie, arsyetim pėr dhunėn ndaj nėnės, motrės, gruas, vajzės.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 11. #11
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,670
  Forca e Rrespektit
  11372
  Nga ketu kuptuam se ricky i hypka ne dru gruas fėt e fėt
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 12. #12
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Cilido qė arsyeton dhunėn psikike ose fizike ndaj femrės, e ka gabim deri nė fund. I bie, arsyetim pėr dhunėn ndaj nėnės, motrės, gruas, vajzės.
  S'ėshte puna tek arėsyetimi, por tek zgjidhja.

  Ndale ti dhunėn, po munde!
  Ėshtė lehtė me filozofu.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 13. #13
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,380
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  S'ėshte puna tek arėsyetimi, por tek zgjidhja.

  Ndale ti dhunėn, po munde!
  Ėshtė lehtė me filozofu.
  Cilėn dhunė me e ndalė unė?
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 14. #14
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Cilėn dhunė me e ndalė unė?
  Haha, cilėn dhunė?
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 15. #15
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,380
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Haha, cilėn dhunė?
  Po de, cilėn dhunė. Ēdo formė e dhunės nuk ka as mė tė voglin arsyetim. Si mund tė tregohesh i dhunshėm ndaj njė femre, e cila ėshtė krijesė e barabartė me mashkullin. Kush i jep tė drejtė dikujt, ndaj dikujt tjetėr?
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 16. #16
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Po de, cilėn dhunė. Ēdo formė e dhunės nuk ka as mė tė voglin arsyetim. Si mund tė tregohesh i dhunshėm ndaj njė femre, e cila ėshtė krijesė e barabartė me mashkullin. Kush i jep tė drejtė dikujt, ndaj dikujt tjetėr?
  Ore Veton. Tė jesh vetėm solidar me ta nuk mjafton. Por kėrkohet zgjidhja, ēfarė dhe si tė veprohet nė kėto raste.
  Pra, nėse nė kėtė temė ne dalim vetėm me pajtohem apo spajtohem, asgje skemi bėrė.
  Gratė e mjera vazhdojnė tė rrahen, s'tė pėlqeu ty , mu e tė tjerėve.

  Kurse ti nė fakt e the "kush e arėsyeton dhunėn ......", pra ti po merresh me tė tjerėt ne vend se me aktorėt,
  mu me ata qė ushtrojnė.

  Nejse,nėse ne kėtu nė rrijmė edhe diskutojmė "ėshtė mirė, s'ėshtė mirė ....", askund nuk arrijmė
  dhe situata nuk ndryshon as 1%, nėse nuk ndėrmerret diēka konkretisht.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 17. #17
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,380
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Ore Veton. Tė jesh vetėm solidar me ta nuk mjafton. Por kėrkohet zgjidhja, ēfarė dhe si tė veprohet nė kėto raste.
  Pra, nėse nė kėtė temė ne dalim vetėm me pajtohem apo spajtohem, asgje skemi bėrė.
  Gratė e mjera vazhdojnė tė rrahen, s'tė pėlqeu ty , mu e tė tjerėve.

  Kurse ti nė fakt e the "kush e arėsyeton dhunėn ......", pra ti po merresh me tė tjerėt ne vend se me aktorėt,
  mu me ata qė ushtrojnė.

  Nejse,nėse ne kėtu nė rrijmė edhe diskutojmė "ėshtė mirė, s'ėshtė mirė ....", askund nuk arrijmė
  dhe situata nuk ndryshon as 1%, nėse nuk ndėrmerret diēka konkretisht.
  Dhe si tė e luftojmė kėtė fenomen?
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 18. #18
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Dhe si tė e luftojmė kėtė fenomen?

  Nėse ke lexuar, mė lartė unė dhash disa mendime
  Zgjidhja tek ne ėshtė kur nuk ka shi, edhe breshėri ėshtė i mirė.

  Njerėzit duhet vepruar, sipas "vendit edhe kuvendi".
  Kėtu nė perėndim ėshtė lehtė: ndahesh, shteti tė ndihmon tė gjejsh
  sė pari njė strehim (ekzistojnė strehimore pėr gra tė rrezikuara),
  njė punė dhe mė sė pari ka kėshilltore, ndėrsa tek ne pothuajse
  s'ke asgjė: si thonė, je nė dorėn tėnde dhe tė Zotit, bėhu e menēur
  dhe vepro si do ta kalosh situatėn mė lehtė, qė t'i ikėsh dajakut.

  Dhe ēfarė thash mė lartė, mu kjo nuk veprohet nė kėto situata.
  Ato, nė vend se t'i ikin rrezikut, shkojnė me krye murit.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 19. #19
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,380
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Nėse ke lexuar, mė lartė unė dhash disa mendime
  Zgjidhja tek ne ėshtė kur nuk ka shi, edhe breshėri ėshtė i mirė.

  Njerėzit duhet vepruar, sipas "vendit edhe kuvendi".
  Kėtu nė perėndim ėshtė lehtė: ndahesh, shteti tė ndihmon tė gjejsh
  sė pari njė strehim (ekzistojnė strehimore pėr gra tė rrezikuara),
  njė punė dhe mė sė pari ka kėshilltore, ndėrsa tek ne pothuajse
  s'ke asgjė: si thonė, je nė dorėn tėnde dhe tė Zotit, bėhu e menēur
  dhe vepro si do ta kalosh situatėn mė lehtė, qė t'i ikėsh dajakut.

  Dhe ēfarė thash mė lartė, mu kjo nuk veprohet nė kėto situata.
  Ato, nė vend se t'i ikin rrezikut, shkojnė me krye murit.
  Mendoj se tema flet, nėse gratė e meritojnė apo jo dajakun. Unė besoj, i bindur nė mėnyrė tė plotė se askush nuk meriton dhunė. Ti si mendon?
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 20. #20
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Mendoj se tema flet, nėse gratė e meritojnė apo jo dajakun. Unė besoj, i bindur nė mėnyrė tė plotė se askush nuk meriton dhunė. Ti si mendon?
  Ore Veton, shumė njerėz meritojnė edhe tė vriten, a t'i vrasim, ēfarė mendon?


  Unė pėr vete merrem mė shumė me zgjidhjen.
  A meritojnė apo s'meritojnė, nuk ėshtė me rėndėsi, ėshtė
  mendim personal, por se nuk duhet ushtruar dhuna
  ajo ėshtė me rėndėsi.
  Pra, si thash, pak punė ėshtė apo na pelqen, apo s'na pėlqen,
  mendimet tona nuk ia ndryshojnė situatėn grave dhe femrave nė
  pėrgjithėsi.

  Unė pėr vete merrem mė shumė me atė se ēfarė duhet apo nuk duhet
  bėrė, se sa a meriton apo nuk meriton.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 21. #21
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  3,165
  Forca e Rrespektit
  1357
  Varesisht nga niveli i arsimimit mbi jeten nga njerezit mund te kemi edhe raportet ndermjet tyre ndermjet vete .Edhe pse une mendoj qe shoqeria kosovare eshte larg emanicipimit sidomos ne vendet rurale . Duhet pune dhe angazhim i te gjitha institucioneve te shtetit qe dhuna ndaj gruas te nderprehet njehere e pergjithmone . Jemi ne shek.21 dhe nuk mendoj qe dhuna eshte zgjidhja e veteme per ta edukuar njeriun sic mendojne disa njerez .
  87654321

 22. #22
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  420
  Nje burr qe godet nje grua eshte frikacak!
   

 23. #23
  Citim Origjinale Postuar nga KAON Shfaq Poten
  Nje burr qe godet nje grua eshte frikacak!
  me fjale te kenaqim ne xhanem. (spo te referohem ty por ne pergjithesi)
  Po nje burre qe shan nje grua ca eshte o Kaon aman na thuaj?


  @ Ricky nuk pajtohem serish me ty. Trupi i njeriut eshte e shenjte si dhe vete jeta. Une zgjidhje shoh vetem denoncimin dhe ndarjen. Nje njeri qe te rreh te siguroj qe e ben dhe per gjerat me te vogla. Ai qe rreh e beson se e ka ate te drejte. nuk ka lidhje me gruan hic. Nuk mund ta 8magjinoj dot cfare jete mund te behet me dajak dhe me fmi perreth.
  Heren e fundit u redaktua nga Soulmind; 01-06-2018 ne 20:53.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 24. #24
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  me jale te kenaqim ne xhanem. Po nke burre qe shan nje grua ca eshte o Kaon aman na thuaj?


  @ Ricky nuk pajtohem serish me ty. Trupi i njeriut eshte e shenjte si dhe vete jeta. Une zgjidhje shoh vetem denoncimin dhe ndarjen. Nje njeri qe te rreh te siguroj qe e ben dhe per gjerat me te vogla. Ai qe rreh e beson se e ka ate te drejte. nuk ka lidhje me gruan hic. Nuk mund ta 8magjinoj dot cfare jete mund te behet me dajak dhe me fmi perreth.
  E pse nuk pajtohesh me mua? Unė nuk thash se ėshtė mirė ta rrahėsh gruan.
  Ne krejt e dijmė dhe kuptojmė shenjtėrinė, nuk ka nevojė per detaje tė mė tepėrta,
  por problemi qėndron se si njeriu duhet tė sillet dhe veprojė nė situata tė kėtilla.
  Njė mos harro, se tek ne nuk funksionon asgjė: komplet e ke Zero. Ankohu dhe bėrtit,
  e kerce pėrpjetė sa tė duash se s'te vjen nė ndihmė askush. Bile edhe tė afėrmit e tu
  hezitojnė t'i hyjnė "bung-jave" pėr ty. Sa pėr ndarjen, edhe unė shoh si zgjidhje , kuptohet
  nė paē ku tė shkosh dhe si tė jetosh....
  Sikur tė jetoje nė perėndim, ėshtė pakez mė ndryshe, por nė Shqipėri e Kosovė,
  ede ndarja ėshtė e vėshtirė, nga se s'ke nga ēka tė jetosh. Kjo ėshtė e mundur
  vetėm nė njė shtet ku funksionon ligji, kurse tek ne s'ke asgjė.
  Mund ta denoncosh, vijnė policia, ia japin atij njė dajak, por mandej, vazhdon
  prap kėnga e vjetėr: pėshtyj pėrpjetė, tė bjen nė fytyrė!
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 25. #25
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  E pse nuk pajtohesh me mua? Unė nuk thash se ėshtė mirė ta rrahėsh gruan.
  Ne krejt e dijmė dhe kuptojmė shenjtėrinė, nuk ka nevojė per detaje tė mė tepėrta,
  por problemi qėndron se si njeriu duhet tė sillet dhe veprojė nė situata tė kėtilla.
  Njė mos harro, se tek ne nuk funksionon asgjė: komplet e ke Zero. Ankohu dhe bėrtit,
  e kerce pėrpjetė sa tė duash se s'te vjen nė ndihmė askush. Bile edhe tė afėrmit e tu
  hezitojnė t'i hyjnė "bung-jave" pėr ty. Sa pėr ndarjen, edhe unė shoh si zgjidhje , kuptohet
  nė paē ku tė shkosh dhe si tė jetosh....
  Sikur tė jetoje nė perėndim, ėshtė pakez mė ndryshe, por nė Shqipėri e Kosovė,
  ede ndarja ėshtė e vėshtirė, nga se s'ke nga ēka tė jetosh. Kjo ėshtė e mundur
  vetėm nė njė shtet ku funksionon ligji, kurse tek ne s'ke asgjė.
  Mund ta denoncosh, vijnė policia, ia japin atij njė dajak, por mandej, vazhdon
  prap kėnga e vjetėr: pėshtyj pėrpjetė, tė bjen nė fytyrė!
  E di. e di qe ne shqiperi nuk funksiono asgje. madje madje ai polici qe ti mund ta therrasesh me te mbrojte gruan e vet ne shtepi e ben telef me dajak. Shqiptaret keta jane fatkeqesisht.
  Sa per grate i bie me mbyll gojen prej frike. Ama ke plot qe asgje nuk bejne e vetem pse i ka hedh sh kripe gjelle han dajak. Nejse me se kjo pune ska fund. Une me shpirt e them serish keta njerez u shofshin.

  Shpresoj fort qe vajzat te edukohen e tbehen zonja tvetes. Vec me arsim do zhduket ky mjerim i trojeve tona.
  po tken shkollim e 1 pune me jetuat ska bij nene ti preke se i ndan brenda nate.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 26. #26
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,215
  Forca e Rrespektit
  3399
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  E di. e di qe ne shqiperi nuk funksiono asgje. madje madje ai polici qe ti mund ta therrasesh me te mbrojte gruan e vet ne shtepi e ben telef me dajak. Shqiptaret keta jane fatkeqesisht.
  Sa per grate i bie me mbyll gojen prej frike. Ama ke plot qe asgje nuk bejne e vetem pse i ka hedh sh kripe gjelle han dajak. Nejse me se kjo pune ska fund. Une me shpirt e them serish keta njerez u shofshin.

  Shpresoj fort qe vajzat te edukohen e tbehen zonja tvetes. Vec me arsim do zhduket ky mjerim i trojeve tona.
  po tken shkollim e 1 pune me jetuat ska bij nene ti preke se i ndan brenda nate.
  Ka edhe gruaja pjesen e saj te fajit qe nuk i edukon sic duhet femijet djem..nje djale i edukuar sic duhet nga nje nene e mire nuk ka kurre aftesine te. Jete i dhunshem.
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 27. #27
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Po m'vjen marre qysh s'po na vjen marre 😡

  Nuk kan kaluar dy muaj kur TV tona bane publike ankesat e vajzave tona, studente, per shantazhet dhe ngacmimet qe kan nga profesoret qe paguhen me taksat tona 🙈

  Brenda ketij muaji kater vajza tona, tri prej tyre nxenese bejne vetvrasje duke hipur maje banesave e duke u hedhur nga to dhe e tera kjo nga shantazhet dhe nga mos dalja zot nga askush 🙈🙉

  E parlamentaret tane qe paguhen me taksat tona shumicen e kohes veq regjistrohen sa per meditje e nuk punojne e deputetet femra qe perbejne 30% e Parlamentit jane aty sa per dukje 👂👀

  Ministri i Arsimit perkunder gjithe kesaj e perkunder se testet e matures dolen sheshit eshte fshehur diku 👂👀

  Kryeministri asht tu marre me thurje e do gardhiqeve e Presedniki kerrsh do mu ba naper dynja tu munu me binde Serbine qysh mu pajtu 🙈🙉

  E ne prinderve s'na ka met tjeter veq mej kru dhembet tuj pi makiato e me u lut: Do zoti viktima e radhes Nuk eshte vajza ime👂🤐

  Zot bekoji e ruaji vajzat tona 🙏🙏 se ne prinderit kemi vdek per se gjalli 😡
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 28. #28
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Ka edhe gruaja pjesen e saj te fajit qe nuk i edukon sic duhet femijet djem..nje djale i edukuar sic duhet nga nje nene e mire nuk ka kurre aftesine te. Jete i dhunshem.
  Aman o Abis. C'ti mesoj nena shkrete 1 djali te cilin baba e merr me rraf nenen te dy sebashku? A e mban mend 1 lajm ktu ne fv para shume kohesh ku babe e djale rrihnin nenen? Femija meson nga veprat e prindit me shume se sa nga fjalet.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 29. #29
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Ka edhe gruaja pjesen e saj te fajit qe nuk i edukon sic duhet femijet djem..nje djale i edukuar sic duhet nga nje nene e mire nuk ka kurre aftesine te. Jete i dhunshem.
  Ke shume te drejte.... por ka edhe nga ato femra qe nuk rrijne/jetojne dot pa nje mashkull te tille , abuzues/masakrues .

  Pra ne momentin qe ti e pranon packa arsyeve te ndryshme, dhe nuk ben sakrifica per tu larguar... eshte e kote me i hudhur fajin nje robi ( nuk po them mashkull/burre ne k'te rast ) qe mund te kete prb te thella psikologjike. Ne nje fare menyre ne k'te rast ti bashkepunon me te.
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 01-06-2018 ne 23:41.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 30. #30
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,263
  Forca e Rrespektit
  4530
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  E di. e di qe ne shqiperi nuk funksiono asgje. madje madje ai polici qe ti mund ta therrasesh me te mbrojte gruan e vet ne shtepi e ben telef me dajak. Shqiptaret keta jane fatkeqesisht.
  Sa per grate i bie me mbyll gojen prej frike. Ama ke plot qe asgje nuk bejne e vetem pse i ka hedh sh kripe gjelle han dajak. Nejse me se kjo pune ska fund. Une me shpirt e them serish keta njerez u shofshin.

  Shpresoj fort qe vajzat te edukohen e tbehen zonja tvetes. Vec me arsim do zhduket ky mjerim i trojeve tona.
  po tken shkollim e 1 pune me jetuat ska bij nene ti preke se i ndan brenda nate.
  Deshiron te dukesh sikur shpreh ngushellim,e serish vjen me termin shqiptaret,shqiptaret.

  Ishin ata qe ti adhuron si popull e kulture qe e lane me ate plage qe s'merr dot veten vendi,ajo mbeturine kulture ku ti e quan civilizim,qe pleq martojne femij,ku gruaja mbulohet me copa pelhure si majmuna,e mjekercjept livadhisin sa me nje xhami ne nje tjeter,ku 98% e materialeve anekend botes me shume qe dhunohen grate vijn nga ato vende qe ju i keni bash vellezer,nga ato kultura.

  Tregon madje e plaget se nga vjen.
  Nqs do donin perendimin haxhiqamilat ,s'do ekzistonte ky fenomen ne kete shkalle.

  Suphanallah.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •