Besoni se ekzistojne fantazmat ?

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

lexo librin e te vdekurve Tibetian e pastaj qesh sa te mundesh
S"behet llaf te lexoj asnje gje qe ka te bej me fantazma apo shpirtra ne kete version.
E qeshmja me erdhi se e kapa ne sensin luftes psikollogjike qe i ndodh njeriut gjate jetes,jo ne sensin e asaj qe pohove ti.
Sepse une nuk jam thelluar shume ne kete drejtim ndaj dhe nuk flas dot shume ,nuk me intereson te pasuroj veten ne kete fushe kaq enigm per mua.
Preferoj te qendroj injorante me kenaqsi ne kete fush ,mjafton ti kem larg si preceptime.

DArbi

Anëtar i Respektuar

S"behet llaf te lexoj asnje gje qe ka te bej me fantazma apo shpirtra ne kete version.
E qeshmja me erdhi se e kapa ne sensin luftes psikollogjike qe i ndodh njeriut gjate jetes,jo ne sensin e asaj qe pohove ti.
Sepse une nuk jam thelluar shume ne kete drejtim ndaj dhe nuk flas dot shume ,nuk me intereson te pasuroj veten ne kete fushe kaq enigm per mua.
Preferoj te qendroj injorante me kenaqsi ne kete fush ,mjafton ti kem larg si preceptime.
secili ka rrugen e vet ne kete udhetim pa fund :)

sensuu

sweet

Nuk besoj,por me ka tmerruar gjithnje qe kur vdes dikush nje zog troket te xhami....Boh cdesha qe u futa te kjo teme se skam as njeri ne shpi :( :(

DArbi

Anëtar i Respektuar

Dua te di si jane e cpamje kane?
Kur kam qene e vogel gjithnje kisha nje ndjesi se prapa meje ish dikush....kur kthehesha nuk ish.
Kjo ndodhte kudo, por fillova te bind veten se cdo gje ishte pjelle e imagjinates sime .
Edhe sot (rralle) ky fenomen perseritet por une e mbys me idene se nuk eshte real.
Cdo gje eshte fraksion sekondi por ndjesia zgjat shume ne kohe...
te pakten je koshiente se e ke ndrydhur veten ne kete drejtim,,,mund te rregullosh kete gje

DArbi

Anëtar i Respektuar

Nuk besoj,por me ka tmerruar gjithnje qe kur vdes dikush nje zog troket te xhami....Boh cdesha qe u futa te kjo teme se skam as njeri ne shpi :( :(
hahhahahahahahhahahahah

Monique

Shine like a Moon!
Staff member

te pakten je koshiente se e ke ndrydhur veten ne kete drejtim,,,mund te rregullosh kete gje
Po jam...por a nuk eshte me mire kshu?
Cfare do clironte nga une ajo pjese?
Me ka ndodhur nje ngjarje teper e rralle ne mars te 2010....ishte muzg dhe isha ne nje gjume te lehte.
Ndodhesha diku ku nuk mund te flija rehat dhe zgjohem pak si e trembur. Ne fakt ngrihem per te kontrolluar dicka (pak rendesi ka) dhe ne te djathte te asaj cka u ngrita te shihja ishte fytyra e njeriut tim me te shtrenjte babait tim qe nuk jeton.
Ne ate moment fytyra u shperbe si pluhur i bardhe dhe une isha totalisht e fokusuar dhe e mpire teksa shihja.
Ne ate kohe hyn ime me dhe i tregoj ngjarjen.
Nese do kisha qene ne gjume...e para mamaja ime do thosh qe po flije.
Mgjth ngjarje jo te kesaj natyre por deri diku te ngjashme kam perjetuar shume....
Me e frikshmja ishte kjo kur isha ne shpi dhe kisha jo vetem ndjesine se ishte e dikush tjeter pervec meje aty, por ndjeja si kalonte pas meje me nje shpejtesi te madhe dhe mbushesha mornica gjithe.....thjesht bindja veten qe imagjinoja

DArbi

Anëtar i Respektuar

Po jam...por a nuk eshte me mire kshu?
Cfare do clironte nga une ajo pjese?
Me ka ndodhur nje ngjarje teper e rralle ne mars te 2010....ishte muzg dhe isha ne nje gjume te lehte.
Ndodhesha diku ku nuk mund te flija rehat dhe zgjohem pak si e trembur. Ne fakt ngrihem per te kontrolluar dicka (pak rendesi ka) dhe ne te djathte te asaj cka u ngrita te shihja ishte fytyra e njeriut tim me te shtrenjte babait tim qe nuk jeton.
Ne ate moment fytyra u shperbe si pluhur i bardhe dhe une isha totalisht e fokusuar dhe e mpire teksa shihja.
Ne ate kohe hyn ime me dhe i tregoj ngjarjen.
Nese do kisha qene ne gjume...e para mamaja ime do thosh qe po flije.
Mgjth ngjarje jo te kesaj natyre por deri diku te ngjashme kam perjetuar shume....
Me e frikshmja ishte kjo kur isha ne shpi dhe kisha jo vetem ndjesine se ishte e dikush tjeter pervec meje aty, por ndjeja si kalonte pas meje me nje shpejtesi te madhe dhe mbushesha mornica gjithe.....thjesht bindja veten qe imagjinoja
Njerezit qe kan ndjeshmerin e shqises se gjashte jane me fat,,,rendesi ka te mposhtin friken dhe te veshtrojne me qetesi platonike ngjarjen qe ju paraqitet..kjo nuk ndodh me nje te kercitur te gishtave e as me fjale..Fokusim!

Monique

Shine like a Moon!
Staff member

Njerezit qe kan ndjeshmerin e shqises se gjashte jane me fat,,,rendesi ka te mposhtin friken dhe te veshtrojne me qetesi platonike ngjarjen qe ju paraqitet..kjo nuk ndodh me nje te kercitur te gishtave e as me fjale..Fokusim!
Cfare mund te marresh nga kjo?

Darius

Larguar...

Everything monique, everything!!!

hajduti

Monique

Shine like a Moon!
Staff member

Prape mbetet e frikshme dhe nuk besoj se mund te jete gati askush per gjithcka te tille.
Eshte too much!

DArbi

Anëtar i Respektuar

You mean this????

Doja te thoja se ke te gjitha mundesit per tu lidhur me te perjetshmen!

DArbi

Anëtar i Respektuar

Prape mbetet e frikshme dhe nuk besoj se mund te jete gati askush per gjithcka te tille.
Eshte too much!
Pikerisht pra,sepse ke frik nuk ke per ta perjetuar!

DArbi

Anëtar i Respektuar

Don,beson se ekziston e perjetshmja?
Po mos te egzistonte nuk do ishim ketu?!

sensuu

sweet

Don arbas mos je gje Deshmitar I jehovait?