Zbulohet vendlindja e Shën Pjetrit

Hera

Moderatorë
Staff member
Zbulohet vendlindja e Shën Pjetrit

Dd 161 696x391Disa arkeologë izraelitë njoftuan sot se kanë zbuluar një kishë në rajonin e Galilesë, duke garantuar se ajo është ngritur në vendin ku ndodhej shtëpia e apostujve Pjetër dhe Andrea.


“Kjo kishë bizantine u zbulua në El Araj, mes vendeve biblike Capharnaum dhe Kursi”, njoftoi Mordechai Aviam, që drejtoi gërmimet arkeologjike.

Sipas, Aciam, bëhet fjalë për Betsaidan, një fshat peshkatarësh ku kanë lindur Pjetri dhe vëllai i tij Andrea, sipas Ungjillit të Gjonit.

Ballkanweb
 

Passion

FV-ist!
Staff member
Vuuuu turiste tani,edhe ata cantat gati me leke,bankat mbushen me shume me juro.

Shkretetira parajse.
Agrokultura ne maje.
Nje bote rrotullohet rreth tyre. :)

T'cuditshem!

-----------------------------------------

Šim‘ôn, Shim'on,

Simon,ose Shimon me mire quhej Shen Pjetri (mbrojtesi i Jezuit te madh ). :D
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Sa i dyshuar je dhe ti hahahaha
 
Top