Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 5 nga 5
 1. #1
  Themelues i Forumit fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,474
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4469

  Mbani gjithmonė tri gjėra me vete..

  Kėshilla e plakut tė menēur
  \

  Njė njeri kur arriti moshėn e pleqėrisė i mblodhi djemtė e tij dhe u tha:
  - O djemtė e mi! Unė arrita pleqėrinė dhe nga gjithė kėto vite kam nxjerrė shumė mėsime, prandaj o djemtė e mi, para se tė vdes, dėshiroj t’ju kėshilloj.
  - Djemtė e mi! Kjo botė ėshtė kalimtare dhe njeriu ėshtė vetėm mysafir ne te. Ju kėshilloj, kur te jeni nė mesin e njerėzve mbani gjithmonė tri gjėra me vete: Njė metėr, njė gurė kandari dhe njė gjilpėrė.
  Djemtė u ēuditėn me kėshillėn e babait dhe filluan ta pyesnin.
  - Pėrse ta mbajmė metrin? Pyeti djali i madh.
  - Qė me te ta matni vendin ku do tė rrini nė mesin e tė tjerėve, tha plaku.
  - Po pėrse gurin e kandarit? Pyeti djali tjetėr.
  - Ta peshoni me te fjalėn para se ta flitni, tha plaku.
  - Po gjilpėrėn? Pyeti djali i vogėl.
  - Qė me te ta thumboni vetėn, para se ta thumboni tjetrin, tha plaku .

  Mesazhe L.T
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 2. #2
  VIP fv Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  10,370
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  668

  Titulli: Mbani gjithmonė tri gjėra me vete..

  Thot nje shprehje, tvjetrit ngoj fjalet e jo p*****et
   

 3. #3
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Forca e Rrespektit
  414
  Citim Origjinale Postuar nga Jetmira Shfaq Poten
  Thot nje shprehje, tvjetrit ngoj fjalet e jo p*****et
  E drejtė si shprehje, po tani e kemi pėrmbysur, bėjmė tė kundėrtėn. Tani tė vjetrit i quajmė tė prapambetur e tė gabuar, e dėgjojmė po....ėt e tė rinjve.
   

 4. #4
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Forca e Rrespektit
  5555
  Ja the,ja the...po kujt ja the,vjen fjala..........
   

 5. #5
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  4,246
  Forca e Rrespektit
  346
  E kush qe morali I fabules....dmth kur ta cajne trapin te tjeret mbaj keto 3 gjera perdori dhe pastaj leri prap te ta cajne trapin?

  Bo e banalizova temen edhe ketu por eshte e thelle si mendim gjithsesi kjo qe sapo shtova... 😝😉
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Sendi personal qe mbani gjithmone me vete...
  Nga MasteR ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 11
  Postimi i Fundit: 21-12-2014, 15:46
 2. E mbani mend kur..?
  Nga Nicktjeter ne forum Mbi kėtė forum
  Pergjigje: 8
  Postimi i Fundit: 16-11-2014, 10:48
 3. Mbani mend!
  Nga sweetzzinna ne forum Nėna dhe Fėmija
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2010, 11:58
 4. Sa i mbani premtimet
  Nga dijetari ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 11
  Postimi i Fundit: 28-10-2009, 22:23
 5. Pyet 100 vete e bej si di vete!
  Nga ida angel ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 12
  Postimi i Fundit: 21-06-2009, 12:16

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •